Plastik Kredilendirme Süreçleri ve Ticaretine İlişkin Hizmetler

Plastik ayak izi, bir şirketle ilişkili plastik kirliliğinin olumsuz etkilerini ölçmek için kullanılan bir göstergedir. Bir Plastik Kredisi, Plastik Standardına göre onaylanmış bir ton toplanmış veya geri dönüştürülmüş plastik atığı temsil eder.

Plastik Standardı kapsamında üç tür Plastik Kredi oluşturulabilir. Atık Toplama Kredisi, Atık Ayrıştırma Kredisi, Atık Geri Dönüşüm Kredisi verilir.

Perfect Green ve çözüm ortaklarımız ile VERRA tarafından 10 Şubat 2021’de yayınlanan Plastikten Atık Azaltma Programı Metodolojisi kapsamında Türkiye de bir İLK ‘i gerçekleştirip plastik programına ulusal çapta start vermiş bulunmaktayız.

Türkiye ve Dünya çapındaki atık plastik oranı ve yeşil dönüşümdeki önemi düşünüldüğünde Perfect Green olarak Türkiye içerisinde bunun öncülüğünü üstleniyor olduğumuzu ve aynı zamanda dünyada plastik kredileri üzerine proje üreten sayılı şirketlerden olma yolunda ilerlediğimizi sizlere duyurmaktan kıvanç duyarız.

Aynı zamanda çıkacak olan plastik karbon kredilerinin ticaret yönetimi için de uluslararası ölçekte günlük takip ve raporlama yapılabilmesini de hedeflemekteyiz.

“Green Today, Sustainable Tomorrow: Let’s Grow Together.”

Eskişehir Yolu Konutkent Kavşağı 2700. Cadde Arp Kule 3/13 Etimesgut/ANKARA