Karbon Kredilendirme Süreçleri ve Ticaretine İlişkin Hizmetler

Perfect Green, GRI standartları doğrultusunda; çevresel, sosyal, ekonomik ve kurumsal yönetişim alanlarındaki performansın raporlanması için raporlama hizmeti sunmaktadır.

Karbon kredileri, sera gazı emisyonu azaltımı yapan bir faaliyetin yaptığı her bir ton CO2 eşdeğer sera gazı azaltımını tebliğ etmek için kullanılan emisyon azaltımı  birimleridir. Bu krediler Onaylanmış Emisyon Azaltımı (Verified Emission Reduction-VER) olarak isimlendirilir.

Karbon denkleştirme sertifikaları olarak da bilinen bu kredilerin temsil ettiği sera gazı emisyonu azaltımı tanımı, eşdeğer kapasitede sera gazı emisyonu yapılan bir faaliyet referans alarak yapılmaktadır.

Perfect Green A.Ş olarak Uluslarası Standartlarda kabul görmüş Karbon Serifikasyon Programlarından olan (Verra, Gold Standard, Cercarbono, GCC, Biocarbon ve ICR) gibi çeşitli sertifikasyon programlarında kayıt ve kredilendirme hizmeti vermekteyiz.

Karbon sertifikası, kurumların azalttığı emisyon salınımlarını sertifikalandırması ve başka kuruluşlara satması ile bu kurumların karbon salım dengelemelerine yardımcı olur.

“Green Today, Sustainable Tomorrow: Let’s Grow Together.”

Eskişehir Yolu Konutkent Kavşağı 2700. Cadde Arp Kule 3/13 Etimesgut/ANKARA