Karbon Ayak İzi Hesaplama Sonrası İndirgeme Süreçlerinde Uygun Maliyetli I-REC Temini

I-REC (International Renewable Energy Certificate) Türkçe karşılığı Yenilenebilir Enerji Sertifikası veya Yeşil Enerji Sertifikası olan, International REC Standard Foundation tarafından geliştirilen bir sertifikasyon sistemidir.

I-REC (Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası), gelişmekte olan ülkelerde üretilen yenilenebilir elektriğin niteliğine yönelik geliştirilen bir sertifikadır.

Diğer bir deyişle elektrik üreticisi ile kullanıcısı arasında mobilize olan 1 MW elektriğin yenilenebilir bir enerji kaynağından geldiğini ibraz etmek için kullanılan sertifika sistemidir. Sertifikasyon süresi 5 yıldır.

I-REC Sertifikası Nerelerde Kullanılmaktadır?

  • Standart, yenilenebilir enerjiden çok daha geniş bir ürün yelpazesine uygulanabilir. İçinde “yeşil” elektriği “gri” elektrikten ayırmanın yanı sıra, potansiyel olarak tüketicilerin diğer tercih edilen ürün türlerini (biyojenik ve termojenik doğal gaz veya geri dönüşümden türetilen metaller) belirlemesine olanak sağlayabilir.
  • I-REC, yenilenebilir kaynaklardan gelen elektrik tüketimini belgelemek ve izlemek için uygun bir araçtır.  Emisyonlarının azaltılmasını belgelemek ve RE100 (küresel kurumsal yenilenebilir enerji girişimi) ve CDP (yatırımcıların, şirketlerin, şehirlerin çevresel etkilerini yönetmeleri için küresel açıklama sistemini çalıştıran kâr amacı gütmeyen, yardım kuruluşu) hedeflerine yönelik sürdürülebilirlik derecesini iyileştirmek için de etkili bir araçtır.

Grup Şirketlerimizden Perfect Enerji Danışmanlığı A.Ş ‘nin yaklaşık 2950 MW kurulu gücündeki yenilenebilir tesislerin ticaret yönetim hizmetleri konusundaki 22 yıllık tecrübesi ve portföyü ile IREC Sertifikasına sahip şirketlerden uygun maliyetli IREC sertifika temini mümkün olacaktır.

“Green Today, Sustainable Tomorrow: Let’s Grow Together.”

Eskişehir Yolu Konutkent Kavşağı 2700. Cadde Arp Kule 3/13 Etimesgut/ANKARA